Kapadokya Mavi Tur

  Ürgüp

Süre

6-8 Saat
Genel Bakış

Kapadokya Mavi Tur ile Ortodoks hristiyanlarının geçmişten günümüze uzanan yaşam alanlarını keşfedebilirsiniz. 

Tarih boyunca farklı medeniyet ve kültürlere Kapadokya Mavi Tur ile tanıklık edeceksiniz. 

Kapadokya Mavi Tur, Kapadokya'ya uzun süreli tatile gelen misafirlerimizin en çok tercih ettiği turlar arasında yer almaktadır. 

Kapadokya Mavi Tur içerisinde gezip keşfedebileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Turlarımızda bölgeye ve tarihe hakim profesyonel kokartlı rehberlerimiz size eşlik etmektedir. Turlarımız lüks, konforlu ve klimalı araçlarla yapılmaktadır.

- Turumuza bulunduğunuz otelin konumuna göre 09.00-09.30 arasında profesyonel kokartlı rehberimiz eşliğinde otelinizden sizi karşılayarak başlıyoruz.

- Turumuzda ilk gezeceğimiz nokta Ürgüp ilçemizin değerli köyü Mustapaşa. Tarihte Sinasos '' Güneşin Şehri '' olarak bilinen Mustafapaşa köyü ortodoks Rumlarına asırlar boyunca ev sahipliği yapmıştır. Mustafapaşa Köyü'nde Eski Rum kültürünü, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

- İkinci noktamız Keşlik Manastırı. Keşlik Manastırına Kapadokya'nın İncisi diye tabir edebiliriz. Keşlik Manastırı içerisinde onlarca fresk yer almaktadır. Bunları yakından göreceksiniz.

-Bir sonraki noktamız Şahinefendi, bir diğer adıyla Sobesos olarak da bilinir. Şahinefendi güzergahımızda bölgenin tarihi ve geçmiş uygarlıklarını gün yüzüne çıkarmak için hala arkeologlar tarafından kazı çalışmaları yapılmaktadır. Kazılarda Roma hamam yapısını ve mozaik taşlarını görebileceksiniz.

- Sonra ki durağımız ise Soğanlı Vadisidir. Burda Roma döneminden kalma kiliseleri gezeceksiniz. Aynı zamanda bölgede çokca ünlenmiş Soğanlı bebeklerini de göreceksiniz.

- Turumuzun son durağı '' Kaymaklı Yer Altı Şehri ''. Hitit döneminden kalma eserlerden birisi olan Kaymaklı Yer Altı Şehri Roma ve Bizanslar döneminde tüf kayalar oyularak genişletilmiş ve şimdi ki halini almıştır. 

Normalde sekiz katlı olan Kaymaklı Yer Altı Şehri'nin 4 katı ziyaretçilerine açıktır. O dönemde yer altında yaşamın nasıl olduğu konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Keyifli bir turun ardından saat 17.30 civarında tur aracımız sizi otelinize geri bırakacaktır.

Fiyata Dahil Olanlar
  •   Öğle Yemekleri
  •   Tüm Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri
  •   Klimali Lüks Araçlar İle Ulaşım
  •   Otelden Alınıp Otele Bırakılma Transferi
  •   60 Dk. Kapadokyayı İzlemek
Dahil Olmayanlar
  •   Profesyonel Tur Rehberlik Hizmeti
  •   Balon Uçuşları Öncesi Özel Atıştırmalık İkramlar
Detaylar
1. GÜN

KAPADOKYA'YA HOŞGELDİNİZ

kapadokyadabalayipaketleri.com'dan paket alan misafirlerimiz; Kapadokya veya Kayseri havalimanından ya da Nevşehir Terminalinden karşılanıp konaklayacakları otele girişleri sağlanır.
Otel check-in saati 14.00'dır. Fakat oda müsaitliğine göre öncelik tanınarak girişiniz sağlanır. Otel girişinde müşteri danışmanımız tarafından otel ve bölge hakkında detaylı bilgi verilir.
Dinlenebilmeniz için ilk güne herhangi bir aktivite dahil edilmemiştir. Dilerseniz bu gün için diğer aktiviteler hakkında müşteri danışmanımızdan bilgi edinebilirsiniz.

2. GÜN

KAPADOKYA AŞK TURU

TUR BAŞLANGICI
Kapadokya kırmızı turuna sabah 10:00-10:30 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz.

GÖREME PANORAMA
Göreme Vadisi'nin bakış açısından Kapadokya'nın güzel manzarasıyla fotoğraf çekilebileceğimiz panoramik bir nokta.

AÇIK HAVA MÜZESİ
Bizans döneminden kalma 1000 yıllık fresklerle en eski kaya kiliselerini göreceksiniz.

AŞK VADİSİ
Göreme'nin Hristiyan dini merkezini ziyaret ettikten sonra Aşk Vadisi'ne giderek Kapadokya'nın en yüksek peri bacalarını ilginç mantar gibi şekillerle görüyoruz.

ÇAVUŞİN KÖYÜ HARABELERİ
Daha sonra tarihi ve en eski bir yerleşke olan Çavuşin Köyü’ne geçiyoruz, eski evlerin arasından küçük bir yürüyüş yaparak Kapadokya bölgesinde manzarası en güzel yerde fotoğraflarımızı çekerek turumuza devam ediyoruz.

AVANOS (ÇANAK, ÇÖMLEK ATÖLYESİ)
Avanos ilçesine ilerliyoruz. Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.

MOLA
Yerel bir restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz. (Öğle yemeği tur dahilindedir, İçecekler ekstradır.)

DEVRENT VADİSİ (HAYAL VADİSİ)
Bir sonraki durağımız ise Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir. Hayallerinizi büyüleyecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

PAŞABAĞLARI PERİ BACALARI
Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşişler Vadisi). Burası üç şapkalı en güzel Peri Bacası örneklerini görüyoruz ve vadi içerisinde ki şapelleri geziyoruz. 

BİTİŞ
Araçlarımızla sizleri aldığımız otelinize geri dönüş sağlıyoruz.

3. GÜN

KAPADOKYA SEVGİ TURU

TUR BAŞLANGICI
Kapadokya bölge turu sabah 10:00-10:30 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz.

UÇHİSAR GÜVERCİNLİK VADİSİ
Uçhisar Kasabasında bulunan tarihi müthiş bir öneme sahip Hitit döneminde yapılan kayadan oyma güvercin evlerinin bulunduğu Güvercinlik Vadisi ile güne başlıyoruz, Vadi'de ki kuşlar eşliğinde heybetli duruşu ile Uçhisar Kalesini izliyoruz ve vadide bulunan boncuklu ağacın önünde çiftlerimizin nazar boncuğuyla beraber fotoğrafını çekiyoruz ki nazar değmesin :) 

VADİ YÜRÜYÜŞÜ
Bölgemizde ki muhteşem kaya oluşumları ve güvercinlik manzaralı vadide rehber eşliğinde yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş esnasında bol bol fotoğraf çekiyoruz.
Yürüyüşümüz yaklaşık 3 Km patika yollarda geçiyor (Misafirlerimizin spor ayakkabılarıyla katılmaları tavsiye olunur) Vadi içerisinde bulunan Bizanslardan kalma kiliseleri geziyoruz, çay molası veriyoruz ve yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra yeraltı şehrine geçiyoruz. 

YERALTI ŞEHRİ
Bölgeye tarihsel açıdan büyük bir anlam katan, bölgemizde bulunan bir çok yeraltı şehirlerinden birine geçiyoruz, rehberimizin anlatımı eşliğinde eski dönemlerde yaşayan insanların yerin altında hayatta kalmak için verdiği mücadeleleri ve erzaklarını sakladıkları yer altı şehrini gezerek yemeğe geçiyoruz.

MOLA
Yerel bir restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz. ( Öğle yemeği tura dahildir, içecekler dahil değildir.)

ÜÇGÜZELLER
İki büyük bir küçük peribacasının anne baba çocuktan oluşan çekirdek aile misali dizilimi, Kapadokya’da görülmeden geçilmeyecek bir yer olan Üç güzellerde fotoğraf molasından sonra, sonraki durağımız olan meşhur Asmalı Konaklara ilerliyoruz.

ORTAHİSAR PANORAMA
Ortahisar, bölgesinin  tarihi kalesi, eski Rum ve Osmanlı mimarisi ile büyüleyici bir panoramaya sahip olan kasabamızı geziyoruz, fotoğraf çekimi yaparak turumuzu sonlandırıyoruz.

BİTİŞ
Araçlarımızla sizleri aldığımız otelinize geri dönüş sağlıyoruz.

4. GÜN

UĞURLAMA

Kahvaltınızın ardından bölgemizde dönüş saatinize kadar paketin içerisinde bulunan seçtiğiniz aktiviteleri yaptıktan sonra otelinizden alarak gidiş saatinize göre Havaalanına veya Terminale transferinizi sağlıyoruz.

Bizlerde balayınızın sorunsuz ve keyifli bir şekilde bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz bizi tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Benzer Paketler

Yorum Ekle
Loading...

Hızlı Rezervasyon Talebi

+
-
+
-
TOPLAM

0 €

Rezervasyon Yap

Rezervasyon Yap