Kapadokya Yeşil Tur

  Kapadokya

Süre

6-8 Saat
Genel Bakış

Kapadokya'nın tarihi derinlikliklerine ve güzezlliklerine gezerek ineceğimiz bir tur programı.

Şaşırtıcı mimari yapılara tanıklık edeceğiniz, bölgenin tarihine hakim hakim rehberlerimizden bilgi alabilecek ve gözlerinize inanamayacağınız harika yapıların olduğu muhteşem coğrafyanın tadını çıkaracaksınız. Lezzetli yöresel öğle yemeğini yerken nehrin sesiyle dinleneceksiniz, Masal gibi manzaralarla karşılaşacağınız yürüyüş için hazırlanın !

Kapadokya'ya özgü doğal taşları da bu turda göreceksiniz. Kapadokya vadi turu deneyimiyle bölgenin ruhunu eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yaşayacaksınız.

- Konakladığınız otelin konumununa göre tur araçlarımız sizi 08.45-10.15 arasında rehberimizle birlikte alır.

- Tüm misafirlerimiz araçta yerini aldıktan sonra Göreme Panaromik seyir alanına doğru yola çıkılır, burada Kapadokya'nın kalbi Göreme'nin ve Peri Bacalarının eşsiz görüntüsünü seyredebilir, mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.

- Daha sonra Derinkuyu yer altı şehrine doğru yola çıkılır. Seyahat esnasında rehberimiz size şehir hakkında bilgiler verir.

- Yer altı şehrinden sonra Kapadokya'nın en derin ve en büyük kanyonu olan Ihlara Vadisine doğru yola çıkılır. Burada yaklaşık 350 basamaklı bir merdiven olduğunu bilmeniz sizin için yarar sağlayacaktır.

- Vadi içerisinde en bilinmiş ve en iyi şekilde korunmuş olan Ağaçlı Kilisesi gezilir.

- Melendiz Nehrine kadar yaklaşık 3 Km yürüyerek, Ihlara vadisi içerisinde doğal yaşamı keşfedebilir ve değişik bitkilerle karşılaşabilirsiniz.

- 1 saatlik doğa yürüyüşünün ardından, Ihlara Vadisinin göz bebeği olan Belisırma Köyü'nde leziz bir öğle yemeği sizleri bekliyor. Yemeğinizi ister nehrin berrak sularının hemen yanında veya üzerinde yiyebilirsiniz.

- Yemek sonrası yolculuğumuz bölgenin en eski manastırlarından biri olan '' Selime Manastırı ''. Manastırda mutfak, misyoner okulu, küçük bir şapel ve tavanda ki Star Wars temasını göreceksiniz.

Yolculuğumuzun ardından Uçhisar Güvercinlik Vadisine gideceğiz. Burda panaromik manzarayı ve güvercin evlerini göreceksiniz.

Turumuzun son durağında Kapadokya'ya özgü değerli ve yarı değerli taşların yer aldığı mekanda taşlar hakkında bilgiler alacaksınız. Dilerseniz sevdikleriniz için birbirinden güzel el yapımı değerli taşlardan hediye alabileceksiniz. 

18.00 civarında tur bitiminde sizi otelinize tekrardan bırakcağız.

Fiyata Dahil Olanlar
  •   Öğle Yemekleri
  •   Tüm Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri
  •   Klimali Lüks Araçlar İle Ulaşım
  •   Otelden Alınıp Otele Bırakılma Transferi
  •   60 Dk. Kapadokyayı İzlemek
Dahil Olmayanlar
  •   Profesyonel Tur Rehberlik Hizmeti
  •   Balon Uçuşları Öncesi Özel Atıştırmalık İkramlar

Benzer Paketler

Yorum Ekle
Loading...

Hızlı Rezervasyon Talebi

+
-
+
-
TOPLAM

0 €

Rezervasyon Yap

Rezervasyon Yap